Tuote lisätty ostoskoriin
Drylock 3312 vedenpitävä nilkkuri
Alkaen
163,00 €
Vain %1 jäljellä
SKU
3312
Tarvitsetko vesitiivistä ja samalla mahdollisimman hengittävää nilkkuria työhön tai vapaa-aikaan? Drylockit jalassa voit rauhassa tallustella lätäköihin. Vedenpitävä Drylock-kalvo pitää huolen vedestä ja hengittävyydestä.
HUOM. Malli on saanut lähtökäskyn Jalakselta. Siksi joitain kokoja ei voi enää tilata.
- täysnahkainen varsikenkä, jossa pehmustettu varrensuu
- kengän sivussa on näkyvät heijastimet, jotka antavat myös ulkonäköä nitriilikumipohja, joka pitää erittäin hyvin myös märällä ja liukkaalla alustalla
- pohja kestää 300ºC:n lämpötilan
- FX2 Pro -pohjallisessa on kaksinkertaiset Poron® XRD™ -iskunvaimennus-vyöhykkeet (iskunvaimennus myös päkiän alla)
- pohjallisen materiaali on pehmeää seistessä, mutta jäykistyy ottamaan iskuja vastaan kävellessä
- FX2 Supreme-pohjallisen päällysmateriaali on kosteutta imevää merinovillaa
- täyttää sertifikaatin EN ISO 20347:2012 O2 SRB WR HRO F0
- Toimitusaika: Suurin osa Jalaksen tuotteista löytyy suoraan hyllystämme, jolloin toimitus samana tai seuraavana arkipäivänä. Mikäli tuotetta ei löydy heti, toimitus viimeistään tilausta seuraavana keskiviikkona tai perjantaina.