Huomioväriset piraattihousut riipputaskuilla, lk 2 LiteWork Snickers 6134

Alkaen 149,00 €
Vain %1 jäljellä
SKU
646134

Snickersin tunnussanat piraattihousuille ovat viileys, mukavuus ja toiminnallisuus. Näillä housuilla passaa timpuroida, sillä piraattihousuissa on riipputaskut ja paikat polvisuojille.

  • esitaivutetut lahkeet
  • Cordura®-stretch-haarakappale
  • Vaikka kuulostaakin rakettitieteeltä, shortsien vyötäröllä on sellainen ”runkorakenne”, että kuorman painon jakautuu tasaisesti sivupaneeleille.
  • Cordura®-vahvikkeet mm. riipputaskuissa. Saa tökkiä rauhassa ruuvimeisselillä.
  • Snickersin työhousuista tuttu KneeGuard Pro-polvisuojajärjestelmä, jonka tukitikkaukset pitävät polvisuojat oikeassa paikassa
  • helppopääsyiset riipputaskut, joissa vetoketjullinen lisätasku, mittatasku, puukkonappi
  • vetoketjullinen reisitasku, jossa henkilökorttipidike
  • painetut heijastinnauhat
  • materiaali: kevyt ja kestävä RipStop-kangas. Polyesteri (100 %), 200 g/m². Cordura®-polyamidi-vahvikkeet
  • max. pesulämpötila 40 °C
  • Toimitusaika: monet Snickersin tuotteista löytyvät suoraan hyllystämme, jolloin toimitus samana tai seuraavana arkipäivänä. Mikäli kokoa tai väriä ei ole hyllyssä, toimitus 1-2 viikon aikana. Viivästyksistä ilmoitamme erikseen.
To Top